KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Emaljmålning 12012625
nr 1201 2625
Torolf Engström
(1909-1987), Sverige
Emaljmålning, Öar och sol. Signerad, daterad -75. 35x35 cm
Torolf Engström, svensk bildkonstnär född 1909, död 1987 .
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 september 2018
kl 20:25:03
100 kr
150 kr
Torolf Engström
Läs mer om Torolf Engström